Voda teče dolů a hledá si nejsnazší cestu. Zkušení vodáci to vědí, a proto svou loď udržují v hlavním proudu. Moudře využívají přirozenou sílu a energii vody a méně se při pádlování nadřou. Nechají se nést proudem a loď jen usměrňují.

Ti méně zkušení si však někdy tuto možnost neuvědomují. Musejí proto více pádlovat a často hledají, jak si cestu zkrátit. Nejeden z nás se tak na začátku plavby snažil přetnout oblouk řeky a jet nejkratší cestou, místo abychom kopírovali její přirozené proudění. Rychle jsme však zjistili, že je to mnohem náročnější a že nejkratší cesta nemusí být vždy nejrychlejší.

Totéž platí i při vedení lidí. Pokud chceme zlepšit výkon nebo fungování našeho pracovního nebo manažerského týmu, nemusíme hledat žádné zkratky ani dodatečné zdroje. Stačí když co nejlépe využijeme ty, co již máme. Naučme se moudře pracovat s přirozenou energií a tvůrčím potenciálem lidí, i svým vlastním.

O potenciálu se hodně mluví, ale často je to, bohužel, jen vágní koncept. Pokud jej však chápeme jako schopnost člověka se učit a rozvíjet a spojit své síly s ostatními k dosažení společného cíle, vidíme, že prostor pro zlepšení je téměř neomezený.

Po čem lidé v hloubi duše touží, je bezpečné, inspirativní a posilující prostředí, ve kterém se mohou naplno zapojit do realizace společné vize a převzít odpovědnost za její úspěšné naplnění, uplatnit při tom svůj jedinečný talent, opakovaně prožívat úspěch a při plnění úkolů profesně i lidsky růst.

Jak jim to dát?

Přijďte se inspirovat a najít si pro sebe i svůj tým tu nejlepší cestu. Na PRÁZDNINOVÉM SPECIÁLU programu CHANGE NAVIGATOR, ve kterém se zaměříme na úspěšné provádění změn v kontextu vytváření a vedení produktivních týmů a rozvoje týmové spolupráce, ji určitě objevíte.

Rezervujte si své místo Zde >>