Jaroslav Průša

Zkušený a vyhledávaný lektor, osobní kouč a poradce s více než 30ti letou obchodní, manažerskou a trenérskou praxí v mezinárodním prostředí.

Je nositelem nejnovějšího know-how v oblasti rozvoje osobnosti, často jako jediný či první trenér nebo certifikovaný kouč v České republice pro danou oblast či metodu.

S dlouhodobým profesním zaměřením na leadership přispívá ke zlepšování kvality života vrcholových manažerů a pomáhá jim dosahovat většího úspěchu a spokojenosti v pracovním i osobním životě.

„Mým životním záměrem je inspirovat, ukazovat cestu a pomáhat zkušeným manažerům i těm, kteří se jimi stát chtějí, v jejich profesním a osobním růstu i při řešení náročných pracovních a životních situací.

Potkávat je jako lidi, kteří mají své sny, ambice a cíle, ale také své potřeby a výzvy, a kteří vedle své pracovní role mají i rodinný a osobní život, který chtějí naplno prožít.“

Jaroslav Průša

MBA, University of Northumbria at Newcastle, UK
Řízení podniků, ČVUT Praha
Ekonomika a řízení, ČVUT Praha

Pravidelně se vrací do USA a učí se od těch nejlepších. Do zemí střední Evropy přináší přístupy a techniky, jejichž používání v manažerské praxi usnadňuje osobnostní růst i vedení lidí.

Je prvním českým žákem Jacka Canfielda, který absolvoval jeho roční Train-The-Trainer Program i další programy jako The Success Principles Workshop a Breakthrough to Success.

Je také žákem Dr. Deborah Sandella, autorkou metody RIM. Stal se prvním certifikovaným RIM Facilitátorem v Evropě, prvním Master RIM Facilitátorem vůbec a celosvětově prvním trenérem RIM.

Setkání a osobní práce s Jackem Canfieldem je vždy velmi inspirativní. Jeho profesionalita, lidskost a neustálá snaha inspirovat a podporovat druhé k osobnímu růstu je velmi nakažlivá.

Jack Canfield je v současné době jedním z nejlepších amerických koučů úspěchu. Knihu Pravidla úspěchu četlo přes 100 miliónů lidí a jeho semináře absolvovaly tisíce lidí z celého světa. Je autorem mnoha bestsellerů a spolutvůrcem světoznámé série Slepičí polévka pro duši. Jako jeden z učitelů vystupuje ve filmech o osobním rozvoji The Secret, The Opus a dalších.

Podobně jako setkání s Jackem Canfieldem, i setkání s Dr. Deborah Sandella přišlo v ten správný čas – v době, kdy jsem stál na důležité životní křižovatce. Poslechl jsem svoji intuici a vyplatilo se to! Naše dlouholetá spolupráce mně umožnila hlouběji porozumět sobě samému, osvobodit se od způsobů myšlení, prožívání a jednání, které mne omezovaly, a objevit hluboké vnitřní zdroje, ze kterých mohu kdykoli čerpat. Moje vlastní zkušenost mě přivedla k tomu, abych si tuto skutečně transformační metodu RIM osvojil a využíval ji při vedení rozvojových programů a transformačním koučování.

Dr. Deborah Sandella již více než 35 let pomáhá lidem poznat sebe sama – jako psychoterapeutka, učitelka a objevitelka průlomové metody RIM. Je autorkou oceněné knihy Releasing the Inner Magician, Ways to Find Peace and Happiness s doprovodným CD s řízenými meditacemi.

 • Regionální ředitel pro marketing pro oblast střední a východní Evropy
 • Obchodní ředitel divize, Česká a Slovenská republika
 • Oblastní manažer prodeje

Originální značkové programy

 • CHALLENGING LEADERS (od 2014)
 • LEADERSHIP MASTER CLASS původní:
  LEADERSHIP AT THE HEART LEVEL (od 2011)
 • SUCCESS CODE původní:
  MENTALITA ÚSPĚCHU (od 2010)
 • MANAŽERSKÝ ŘIDIČÁK (od 2006)

Firemní rozvojové programy, např. pro ABB, AGEL, AstraZeneca, Biogen Idec, Citibank, Grafton Recruitment, IKEM, MARIMEX, Phoenix-Zeppelin, Pribina, STORCK, The Boston Consulting Group, TOYOTA, Úřad vlády České republiky, Zentiva.

Lektor v programu MBA ve zdravotnictví pořádaném Academy of Health Care Management a Auburn University College of Business, moduly Organizační leadership a vedení změny, Řízení lidských zdrojů a rozvoj výkonnosti.
Transformační koučování se zaměřením na zkušené manažery stojící před náročnými výzvami na osobní i organizační úrovni.

Článek JP Profit 2016