Byl to šok

“Byl to šok …”, popisoval jeden z účastníků programu Manažerský řidičák své manažerské začátky. A pokračoval: “Byl to boj se sebou i druhými, kteří nedělali, co jsem chtěl. Vypadalo to tak jednoduše, ale nebylo.”

Některé manažery snad ani nenapadne, že by měli své kolegy, kteří v manažerské roli začínají, na tuto změnu nějak připravit. Jiní jsou přesvědčení, že se to každý musí naučit sám. Možná si i vzpomenou na své vlastní začátky a s trochou jízlivosti se těší na přešlapy druhých.

Samozřejmě, že se to nakonec každý nějak naučí, ale za jakou cenu? Kolik zbytečných chyb bude nutné napravovat a kolik škodlivých návyků si během prvních měsíců a let vytvoří! Jak hluboké šrámy na duši druhých způsobí a kolik si jich sami odnesou? Ale hlavně kolik důležitých projektů se zbytečně zpozdí a kolik rozvojových příležitostí si jen tak necháme utéct pod rukama?

Je tedy lepší začínající manažery na novou roli připravit anebo je nechat, ať se to naučí sami? Přece obojí! Na začátku je důležité jim poskytnout kvalitní trénink, během něhož se seznámí se základy manažerské práce a vedení lidí a pak je nechat věci dělat a poskytovat jim potřebné vedení a podporu.

A navíc, co kdybyste mohli jejich adaptační proces o několik měsíců zkrátit? Co kdyby vaši noví manažeři byli produktivní o 6-9 měsíců dříve? Stálo by to za to?

Pokud ano, klikněte ZDE pro více informací.